Alpėse – ir rimtos treniruotės, ir vaikų darželis

Beveik 40 kalnų slidininkų iš Lietuvos dalyvavo klubo „Snow Bees“ surengtoje stovykloje Austrijos Alpėse esančiame Kitzteinhoro slidinėjimo centre šalia Kapruno. Į stovyklą susirinko ir „Snow Bees“ sportininkai, besirengiantys jau artėjantį savaitgalį prasidedančiam varžybų sezonui, ir mažieji kalnų slidininkai, kurie dar tik mokosi valdyti slides, ir kol kas neformalaus „Masters Ski Team Lietuva“ klubo nariai.

IMG_2594 IMG_2602

„Išties labai džiaugiamės, jog Lietuvoje, Druskininkuose turime puikią, visus metus veikiančią „Snow Areną“. Vasarą Druskininkų arenoje rengtose pratybose mūsų mažieji slidininkai išmoko slidinėjimo pradmenų, todėl stovykloje Kaprune mūsų treneriai jau koncetravosi į įgūdžių ir technikos tobulinimą, o ne pradmenų mokymą“, – teigė klubo „Snow Bees“ vadovas Mindaugas Banelis.

Daugiau nei trijų kilometrų virš jūros lygio esančia ledyne vykusios stovyklos dalyvius džiugino ne tik kokybiška šlaitų danga, bet ir puikios oro sąlygos.

IMG_2591 kaprunas1

„Klubo „Snow Bees“ slidinėjimo pratybų stovykla Kaprune buvo organizuota puikiai. Nors daugelyje Europos šalių tuo metu buvo moksleivių atostogos ir į kalnus suvažiavo daugybė žmonių, buvo iš anksto pasirūpinta trasomis ir laiku, kada buvo galima vykdyti treniruotes sportinėse slalomo ir slalomo milžino trasose“, – įspūdžiais dalinosi Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos prezidentas Paulius Augūnas.

Su vaikais visą dieną dirbo treneriai. Jie dalį dienos su vaikais dirbo atskiroje trasoje, o vėliau organizavo „vaikų darželį“, kur mažieji kalnų slidininkai drauge linksmai statė sniego pilis, žaidė įvairius žaidimus.

Daugeliui jauniausių kalnų slidininkų tai buvo pirmas krikštas tikruose kalnuose. Su jais dirbo „Snow Bees“ trenerė, Šiaulių universitete kūno kultūros ir sporto pedagogikos mokslus baigusi Laura Griškaitienė.

IMG_2552 IMG_2477

„Su vaikais pradėję nuo žinomų dalykų, kurių išmokome Druskininkų „Snow Arenoje“, toliau mokėmės taisyklingai ir saugiai slidinėti kalnų trasomis. Visi vaikai padarė ženklią pažangą ir man  tai labai džiugu matyti. Bet kokia  patirtis kalnuose yra neįkainojama. Baigusi universitetą visą laiką dirbau su sportuojančiais vaikais, todėl galimybė įsilieti į klubo „Snow Bees“ gretas man nebuvo kažkoks iššūkis, o greičiau dėsninga trenerės darbo tąsa, nes esu diplomuota kalnų slidinėjimo instruktorė, turinti tarptautinę kategoriją. Kadangi į šią stovyklą atvyko šeimos ir tėveliai norėjo patys paslidinėti bei pasitreniruoti, o ir vaikai norėjo pabendrauti, pažaisti, padūkti vieni su kitais, kilo mintis jauniausios grupės vaikams padaryti vaikų darželį ant sniego. Darželyje vaikai mažiau darė pratimų, tačiau daug slidinėjo prižiūrimi mano vyro, taip pat kalnų slidinėjimo instruktoriaus Mindaugo Griškaičio.

IMG_2502 IMG_2441

Tokia vaikų dienotvarke labai džiaugėsi savo atžalas į kalnus atlydėję tėvai. Jie galėjo ne tik slidinėti savo malonumui, bet ir prisijungti prie sudėtingesniame šlaite vykusių sportininkų pratybų. Čia meistriškumo paslaptimis dalijosi didžiausią patirtį Lietuvoje turintis treneris Audrius Santackas ir patyrę klubo kalnų slidininkai broliai Adomas ir Jurgis Janulioniai.

„Iš tiesų Janulionių dalyvavimas stovyklose yra didelė vertybė, nes šios šeimos vyrai ne kartą yra tapę Lietuvos čempionais. Galima sakyti, jie nuolat yra okupavę įvairaus rango varžybų podiumus ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje. Tokiu būdu vyksta patirties perdavimas augančiai slidininkų kartai“, – džiaugėsi M.Banelis.

janulioniai janulioniai2 janulioniai3

Vos spėjusių kiek atsikvėpti po stovyklos, „Snow Bees“ narių jau šį savaitgalį, lapkričio 7-8 d., laukia rimtas išbandymas – Druskininkų „Snow Arenoje“ vyksiantis Baltijos taurės pirmasis etapas, kuris pateks į Lietuvos sporto istoriją kaip pirmosios mūsų šalyje rengiamos Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) varžybos.

„Druskininkuose prasideda varžybų sezonas. Jis šiemet bus ilgas, sunkus, bet labai įdomus. Savaitgalį pamatysime, koks šiuo metu yra mūsų sportininkų pasirengimo lygis ir suteiks galimybę įgyti patirties, kuri yra labai svarbi, nes šį sezoną planuojamos rengti Lietuvos kalnų slidinėjimo jaunimo ir jaunių pirmenybes. Iki sausio 10 d. planuojame dalyvauti ne vienose FIS varžybose, kurios yra privalomos prieš vieną bene įdomiausių startų šį sezoną – antrosiose jaunimo olimpinėse žaidynėse, kurios vyks vasario 12-21 d. Lilehamerio mieste Norvegijoje“, – sakė A.Santackas.

kalnai4 snow bees3

Lietuva į Lilehamerį galės deleguoti vieną kalnų slidininkę. Šiuo metu pagrindinė kandidatė yra „Snow Bees“ sportininkė Atėnė Banelytė. Tačiau paskutinė kvalifikacijos taškų apskaitos diena yra 2016 m. sausio 10-oji. todėl situacija gali keistis. Todėl sezono pradžia bus labai įtempta. Iki sausio 10 d. sportininkė planuoja dalyvauti dar  keliose stovyklose Alpėse ir bent penkis kartus startuoti FIS varžybose.

IMG_2459 IMG_2445

No Comments Yet.

Leave a comment