Kokias slides rinktis?

Kaip pasiruošti slidinėjimui trumpai jau aptarėme

http://www.snowbees.lt/kalnu-slidinejimas/ruosk-slides-vasara-trumpai-kaip-pasirengti-slidinejimo-sezonui/

Dabar paplepėkime apie pirmąsias slides.

 

Visų pirma kategoriškai noriu jus sustabdyti: nepirkite pačių pigiausių pasaulyje slidžių. Su jomis mokytis slidinėti bus tas pats, kas bandyti mokytis vairuoti su „žiguliuku“. Aš tai žinau, nes vairuoti mokiausi su tėvų žiguliais, tai atrodo taip: vienu metu reikia atlikti kelis veiksmus – spausti keistokai veikiančią sankabą, perjungti ilgą pavaros rankeną ir sukti vairą, kuris neturi stiprintuvo bei nenori suktis, viena ranka. Sunkus, ar ne? Taigi visas pigiausias inventorius yra kažkoks nesusipratimas. Tokio rimti gamintojai nebegamina. Būtent tokios tendencijos matomos peržvelgus rimtų gamintojų (tų, kurių „brendai“ taikosi į pirmą dešimtuką) prekių katalogus. Jų gaminamų slidžių linijose nebeliko biudžetinių modelių „ale pradinukui“. Na, o ne tokie garsūs gamintojai (tie, kurie nepatenka į dešimtuką) biudžetinių slidžių niekuomet ir negamino.

Kaip išsirinkti slides ir kokias pirmąsias pirkti? Pardavėjas – dažnai būna prastas pagalbininkas. Niekada neišmeskite iš galvos, kad pardavėjų siūlomos nuolaidos ir akcijos, pavyzdžiui, „didelė nuolaida populiarioms slidėms su apkaustais“, yra tik akių dūmimas. Populiarios slidės išperkamos greitai ir mokama brangiai. Net kelerių metų senumo populiarus slidžių modelis parduotuvėse parduodamas su nedidele nuolaida. O visą nepaklausų inventorių, pridengiant įvairiomis akcijomis, pardavėjas bando parduoti apie tai nenusimanančiam naujokui. Tokiam paspęsta daug spąstų bet kurioje sporto rūšyje, kur yra kažkiek technikos.

20130415-01MG-037kalnai4

Dar viena aksioma yra ta, kad labai gerų ir universalių slidžių nėra. Jei slidės skirtos gerai paruoštai trasai, tai jos netiks slidinėjant už trasos, taip pat bus per kietos slidinėti sniego parke. Dar vienas rinkodaros triukas – sukurtas mitas apie moteriškas ir vyriškas slides. Jei jūsų tikslas – slidinėti, o ne puikuotis slidėmis su Svarovskio inkrustacijomis bare, pirkdami slides turite pamiršti apie bet kokius lyties požymius. Jei esate coliukė, patarčiau rinktis tos pačios linijos „junior“ modelį, o ne modelį, skirtą moterims. „Junior“ slidės bus šiek tiek lengvesnės, plonesnės, tačiau dėl šiuolaikiškos konstrukcijos nesiskirs nuo analogiškų slidžių, skirtų suaugusiam, gal tik lengviau jas bus valdyti.

Atsižvelgiant į dabartines madas, madinga slidinėti sniego parke ar šliuožti už trasos per purų sniegą. Tačiau akivaizdu, kad mažai kas iš naujokų iš anksto nusprendžia, kur jam labiausiai patiks slidinėti. Mane žavi tiek neliestas „velvetas“ (naujai paruošta trasa, turinti velveto paviršių, kurį suformuoja sniego lyginimo mašina – rytais per ji šliuožiant apima neapsakomas pojūtis, o kildamas keltuvu matai savo slidžių vėžes), tiek neliesta „pudra“ (biraus sniego laukai už trasos). Nors dėl mados tendencijų jaunimas dažniausiai renkasi sniego parką, o vyresni ir patyrę slidininkai – „pudrą“, reikia pasakyti, kad slidinėti visgi mokysitės paruoštoje trasoje, todėl perkant ar nuomojantis pirmąją porą slidžių reikėtų rinktis „all mountain“ slides, nes su jomis, reikalui esant, pralėksite už trasos esančiu neliestu sniegu. Taip pat su jomis lengviau manevruoti per gūbrius, nes kalnų slidinėjimo kurortų trasos antroje dienos pusėje atrodo lyg tankų poligonas. Tokioms trasoms puikiai tiks tokios slidės, kurių nereikia smarkiai „kantuoti“. Reikia pasakyti, kad dėl šiuolaikinių tendencijų net sportinių slidžių „talija“ siekia 80 mm. Taigi „all mountain“ vidutinio biudžeto slidės bus pats tas pirmasis komplektas, skirtas išmokti slidinėti.

Ką gi pirmąją slidžių porą jau išsirinkome, taigi vėliau pašnekėsime apie rūbus. (bus dar)

img-6img-14

No Comments Yet.

Leave a comment