Patarimai naujokui vyskatnčiam į kalnus

Kaip pasiruošti slidinėjimui trumpai aptarėme

http://www.snowbees.lt/kalnu-slidinejimas/ruosk-slides-vasara-trumpai-kaip-pasirengti-slidinejimo-sezonui/

Papasakojome kokias slides rinktis naujokui

http://www.snowbees.lt/kalnu-slidinejimas/kokias-slides-rinktis/

Dabar patarsime ką daryti, kad  naujokas ant kalno neatrodytu kaip tikras "čainikas".

Patyrę slidininkai naujoką ant kalno gali lengvai pažinti, tačiau, galbūt, galėsite užsimaskuoti. Svarbiausiai nedaryti klaidų, kurios dažniausiai išduoda naujokus.

Pirmoji klaida – skolintis iš draugo močiutės ar senelio slidinėjimo kostiumą, batus ir slides. Iš tiesų vintažinis stilius arba „oldskūlas“ yra kieta, tačiau su retro stiliaus inventoriumi reikia labai gerai mokėti slidinėti. Tam, kad įvaldyti tokį inventorių, turite būti ne pirmokas, o kalnų asas. Reikalingi puikūs įgūdžiai, todėl pirmas bandymas leistis nuo kalno su tokiu inventoriumi jums nepavyks, ypač jei ant slidžių stovite pirmą kartą. Nepavyks ir antras, ir trečias... Užmirškite draugo senelių slides ir batus. Slidinėjimo įrangą pirmą kartą patartume išsinuomoti, tačiau jei po pirmųjų slidinėjimo dienų suprasite, kad tai „veža“, reikėtų įsigyti naujus slidinėjimo batus. Su jais pasijusite tikrai geriau, nei su išsinuomotais, nes jų vidus susiformuos pagal jūsų koją, puikiai priglus ir ateityje batai jums nei spaus, nei trins. Apie batus pakalbėsime vėliau, dabar norėtume aptarti kalnų madas.

11084263_907433935966150_1339330441160388650_n  apelsinai - Copy

Antroji klaida – važiavimas į kalnus neįsigijus nors ir nebrangaus, bet specialaus slidinėjimo kostiumo. Visokie žvejybiniai kostiumai, medžiotojų striukės ar treningai (nors ir su trimis juostelėmis) nelabai kaip atrodys ant kalno, nes paprasčiausiai neatitiks kalnų madų ir tendencijų stiliaus. Ir, žinoma, bus nepatogi. Iš tiesų netinkama apranga trauks smalsuolių dėmesį, ji tiesiog šauks: ei, visi žiūrėkite, „čainikas“ važiuoja. Be to, treningai greitai sušlaps, žvejybinis kostiumas bus per sunkus ir storas, o medžiotojo striukė, jei ji bus maskuojančios spalvos, paslėps miške taip, kad jus surasti gelbėtojams, jei netyčia išlėksite iš trasos, bus neįmanoma misija.

img-18  img-31

Naujokams pirmosios slidinėjimo pamokos iš tiesų labai karštos. Dažnai matome kalnuose tokį atsilapojusį, šliuožiantį nuo kalno su kaip vėliava plevėsuojančia striuke. Taigi rengiantis išvykai į kalnus įsigykite slidinėjimo kostiumą, kuris pasižymėtų puikiomis drėgmės garinimo savybėmis. Iš tiesų kostiumas turi puikiai „kvėpuoti“. Studijuojant etiketes, siūlytume atkreipti į tuos kostiumus, kurių kvėpavimo parametrai yra nurodyti gamintojo. Rekomenduotume kostiumą, kurio oro pralaidumas yra ne mažesnis nei 6000 g/m2/24 val.  Tai reiškia, kad vienas kvadratinis metras medžiagos su membrana praleidžia tam tikrą kiekį oro per vieną parą. Rūbų kvėpavimo parametrai yra labai svarbūs ir kalnuose yra žymiai svarbesni, nei jų atsparumas vandeniui, nes kai drebia sniegą, anoks malonumas slidinėti, o kai lyja, geriau jau kaitintis pirtyje, nei mirkti lietuje. Esmines rūbų savybes aptarėme, liko nepaminėtas vienas svarbus momentas – nepamirškite slidinėdami užsisegti striukės, užsidėti kelnių petnešas, nes atlapoti skvernai ar kabančios petnešos gali užkliūti už keltuvo lipant iš jo, o nukritus sniego prilįs visur, kur įmanoma, net už glaudžių.

Trečioji klaida- neslidinėkite su atsegtais batais. Tai tiesioginis kelias į ligoninę. Batų sagtys tam ir skirtos, kad jos būtų užsegtos. Suprantu, kad naujokui batai spaudžia, su jais nėra labai patogu. Bet geriau šiek tiek pakentėti, nei važiuoti namo vežimėlyje, nes jūsų abi kojos puoš austriškas ar itališkas gipso dirbinys.

kaprunas3  trasos

Pabaigoje norėtume priminti, kad pagrindinis ir būtinas slidinėjimo atributas yra šalmas. Būtų gerai, jei šalmas dengtų ir smilkinius. Ir, be abejonės, prie šalmo derinkite slidinėjimo akinius. Šalmas apsaugos jūsų galvą krentant, susidūrimų metu, o akiniai apsaugos akis nuo sniego ir akinančių saulės spindulių. Saulė kalnuose labai ryški, juk dažniausiai slidinėjama virš debesų.

Jei išvengsite šių trijų klaidų, gali būti jog niekas net nepastebės, kad esi kalnuose naujokas

No Comments Yet.

Leave a comment