Slides ruošk vasarą….trumpai, kaip pasirengti slidinėjimo sezonui

Gerbiami kalnų slidininkai,

Kaip sako liaudies išmintis, roges ruošk vasarą o ratus žiemą. Todėl norime jūsų pasiteirauti, ar esate pasiruošę slidinėjimo sezonui, kuris Alpėse jau prasidėjo, nes rugsėjo mėnesį ledynuose drėbė sniegas, džiugindamas užtrasės entuziastus.  Jei dar negalvojote apie pasiruošimą slidinėjimo sezonui, siūlome jums receptą, kaip tinkamai jam pasiruošti.

Receptą sudaro kvėpavimo parengimas, raumenų stiprinimas, lankstumo ir tamprumo didinimas (stečingas)

Pradėkime nuo bendros fizinės būklės ir kvėpavimo stiprinimo. Tam reikia bent 3-4 kartus per savaite bėgti vidutiniu tempu raižyto reljefo vietovėje. Po bėgimo, bent 15 minučių skirkite lankstumui, darykite tempimo pratimus. Tempimo pratimus darykite kasdien. Jie ateityje padės išvengti traumų.

Po 2 savaičių į treniruotes įtraukite specializuotus pratimus, skirtus kalnų slidinėjimui.  Darykite šuoliukus pirmyn, į šonus, ant pakylos ir nuo jos.  Šuoliukų kiekis priklauso nuo jūsų fizinio pasirengimo stovio, tačiau jų turėtų būti ne mažiau kaip 100 per vieną treniruotę pirmomis dienomis ir palaipsniui jų kiekis didinamas iki 300-500 kartų per treniruotę. Na o likus iki išvykos į kalnus mėnesiui ir mažiau,  treniruotes papildykite sprinto pratimais. Maždaug 50-60 metrų atkarpą bėkite labai greitai, apibėgant bokštelius sustatytus kas 3 metrus. Sprinto pratimus kartokite 6-8 kartus darant 30 sekundžių pertraukas. Jei neturite bokštelių, mintyse imituokite slalomo čiuožimą ir darykite posūkius, taip kaip darytumėte besileisdami nuo šlaito.

Šie neįmantrūs pratimai padės jums pasirengti sezonui, sustiprins raumenis ir sausgysles, o tai sumažins traumų tikimybę.  Jei treniruotis vienam nuobodu, susisiekite su mumis ir aš, treneris Audrius Santackas, informuosiu jus, kada ir kur vyks klubo treniruotės.

Na o mes šį savaitgalį praleidome Vilniaus sporto festivalyje vykusiame LITEXPO rūmuose. Sėmėmes žinių teminiuose seminaruose. Gilinome žinias praktiniuose užsiėmimuose.

Tai tiek šiam kartui. Kita kartą pakalbėsime apie slides.

IMG_2419

No Comments Yet.

Leave a comment