„Snow Bees“ žvilgsnis į ledynus

Neabejotinai daugelis kalnų slidininkų, gyvenančių Lietuvoje, bent kartą metuose sau yra uždavę klausimą, „Kodėl? Kodėl mes pabudę matome, beržėlį ar eglutę, o va kažkas kas rytą prabunda matydamas pasakiškai baltą ledyno kepurę?  Ištaisyti šią kūrėjo neteisybę belieka vienintelis būdas – mesti viską ir išvykti į Alpių ledynus, kur slidinėti galima beveik ištisus metus.

Nesiplėsime apie visus Alpių ledynus ir slidinėjimo vasarą bei rudenį kurortus. Šiame straipsnyje aprašysime tuos, kurie, mūsų nuomone, yra patys populiariausi dėl geros bendros kurorto infrastruktūros.

Hintertuxo ledynas – Zilertalio slėnio perlas, ištisus metus veikiantis slidinėjimo centras. Hintertuxo ledyno slidinėjimo centras buvo pripažintas geriausiu ledynuose esančiu slidinėjimo kurortu. Pavasarį šiame kurorte puikios slidinėjimo užtrasėje sąlygos, didelius puraus sniego slidinėjimo plotus yra pamėgę ir Lietuvos užtrasių mėgėjai, be to pavasario saulę čia pritraukia mėgėjų pasideginti, nes slidinėjimas vyksta 3200-2600 metrų aukštyje. Vasarą šiame kurorte galima suderinti tiek kalnų slidinėjimą, tiek vaikščiojimą kalnais, tiek visas bendro fizinio pasirengimo treniruotes, kurios gali būti labai efektyvios, nes treniruotis galima didesniame nei 2000 metrų aukštyje.  Išties, vasaros slidinėjimas nėra idealus visuose ledynuose. Geriausias laikas būna ankstyvą rytą. Todėl ant kalno reiktų pakilti su pirmaisiais keltais.  Rudenį šiame kurorte galima sutikti ne vieną kalnų slidinėjimo Pasaulio taurės varžybų dalyvį. Jie ruošiasi slidinėjimo sezonui, todėl ledyne apstu sportininkų. Tačiau net ir esant dideliam profesionalų būriui, mėgėjas turi vietos paslidinėti, nes ledyne visus metus veikia daugiau kaip 20 km trasų. O paslidinėjus ir nusileidus nuo ledyno, galima pasinerti į vandens procedūrų pasaulį.  Alpėse daug šiltų vandens versmių, kurios pasižymi įvairiomis gydomosiomis savybėmis, be to Hintertuxe yra aukščiausias Europoje privatus terminis šaltinis, jo vanduo ne tik puikiai tinka termovonioms, bet ir gėrimui. Taigi po slidinėjimo galima atgaivinti kūną tiek termovoniose, tiek atstatyti prarastus skysčius puikiu mineraliniu vandeniu.

kaprunas2 verbier1

Kitzsteinhorn ledynas – Zalcburgo regiono aukščiausia slidinėjimo zona. Slidinėti šiame ledyne galima jau 50 metų. Ir nors vasarą jis būna uždarytas, tačiau jau nuo spalio ledynas pradeda veikti pilnu pajėgumu. Čia iš tiesų puikios sąlygos pradedantiesiems, nes ledyno viršutinė dalis yra pakankamai lėkšta ir plati. Todėl šis kurortas pamėgtas šeimų su vaikais. Rudens atostogų metu čia gausu vaikų grupių, taip pat daug besitreniruojančių kalnų slidinėjimo komandų. Šis ledynas yra unikalus, nes jame 3000 m. aukštyje veikia kino teatras. Be abejo, šiame kino teatre nerodomi Holivudo filmai, bet dienos metu čia vyksta filmų seansai apie ledyną ir jo apylinkes bei Nacionalinį Hohe Tauern parką. Šis parkas įeina į trijų žemių teritoriją, Tirolio, Zalcburgo ir Karintijos. Taip pat 3026 metrų aukštyje dirba puikus restoranas, kuris gali pasiūlyti, ne tik įprasto kalnų slidinėjimo „valgyklų“ maisto, bet ir patiekalų kurie tiekiami tik baltomis staltiesėmis pasipuošusiuose žemiškuose restoranuose. Pačiame Kitzsteinhorno kalne yra įrengta nacionalinio parko galerija Gipfelwelt 3000, kurioje yra unikalus eksponatas kuris parodo, kaip „auga“ kalnas. Iš tiesų per 50 metų kalnas išaugo keliais centimetrais, specialus garsiakalbiai, transliuojantys iš kalno „širdies“, skleidžia magiškus dundesius, kurių dėka iš tiesų pagalvoji, kad kalnas gyvas. Galerija baigiasi apžvalgos aikštele, iš kurios atsiveria aplinkinių ledynų ir kalnų viršūnių grožis. Šį kurortą esame pamilę, todėl kiekvienais metais Kitzsteinhorne rengiame stovyklas, kurios vyksta vaikų atostogų metu. Šiais metais buvome maloniai nustebinti, nes į patį kalno viršų užkelia nauja moderni keltuvų linija, kuris leidžia išvengti „bugelių“. Dabar čia slidinėti pasidarė dar maloniau. Todėl galvojame, kad kitais metais vaikų rudens atostogas vėl praleisime šiame kurorte.

IMG_2459  verbier

Molltaler – vienintelis ledynas Karintijoje, tinkantis kalnų slidinėjimui. Tiesą sakant, šis ledynas atviras sporto  komandoms nuo birželio pabaigos, tačiau oficiali slidinėjimo sezono pradžia čia  skelbiama spalio mėnesį. Kasmet spalio 25-28 d. šiame ledyne vyksta didelės šventės – pažymima Austrijos nacionalinė šventė. Ji yra lyg Austrijos nepriklausomybės diena ir skirta  šalies „amžino neutralumo“ sąvokos įrašymui į konstituciją.  Šiomis dienomis ledyne vyksta daug sporto renginių, slidžių ir snieglenčių naujų modelių bandymai, be to, čia rengiamos gastronomijos šventės restorane „Ayszee“, kuris yra įsikūręs 2800 m aukštyje virš jūros lygio. Šiuose renginiuose galima sutikti tokias žvaigždes, kai Marcelį Hirscherį ir Tiną Maze. Tačiau kalbant apie slidinėjimą, tai be abejo, yra viena populiaresnių vasaros slidinėjimo stovyklų vietų daugeliui sportininkų. Todėl, jei norite pasitobulinti prieš sezoną, galite bandyti šiame kurorte jungtis prie besitreniruojančių sportininkų.

trasos klubas

Les 2 Alpes - vienas iš penkių didžiausių Prancūzijos slidinėjimo kurortų, kuris yra didžiausiame Europos ledyne Mont-de-Lans, todėl sniegas čia garantuotas ir žiemą ir vasarą. Vasarą čia siūloma slidinėti 11 trasų, kuriose veikia 16  keltuvų, ir, žinoma, viename iš didžiausių Europoje sniego parkų. Čia vasarą veikia freestyle trasos, halfpipe zona, oro pagalvės ir daug rampų. Sniego parke koncertuoja didžėjai, veikia didelė barbekiu zona.  Be žiemos malonumų vasarą čia daug puikių įprastų vasarai užsiėmimų. Tai ir baseinai, ir dviračių takai, ir kalnų dviračių trasos. Ledyno papėdėje veikia puikūs restoranai, siūlantys įvairiausius maisto menių ir įspūdingos vyno kortos.  Vyno pasiūlymus sudaro romano storio segtuvai, todėl vasarą ir rudenį čia ras kuo užsiimti ne tik sportininkai, bet ir įvairaus plauko gurmanai.

Tai tiek šiam kartui, iki pasimatymo ant kalno

 

No Comments Yet.

Leave a comment